Nagi ir specializēti epidermas derivāti, kuri pasargā pirkstgalus no ievainojumiem un uzlabo to mehāniskās funkcijas. Nagu augšanu ietekmē dažādas slimības, medikamenti, dažu uzturvielu trūkums un iedzimti defekti. Tā kā nagi rodas pārragošanās procesā, nagus ietekmē arī slimības, kas rada traucējumus epidermas augšanā. Ap nagiem un zem tiem var rasties baktēriju, sēnīšu un vīrusu izraisītas infekcijas.
Ieaudzis nags – šinī gadījumā kairinātājs ir naga asais stūris, kas radies nepareizas griešanas rezultātā. Naga plātnītes ieaugšana apkārtējos audos var radīt akūtu vai hronisku iekaisumu un infekciju. Naga plātnītes asā mala augot, ieurbjas ādā, rada lokālu iekaisumu un granulācijas. Uztūkums pastiprina sāpes un iekaisumu. Naga plātnītes brīvā mala un stūris var pilnīgi pazust zem uztūkušās ādas un granulācijām. Ieaudzis nags jeb latīņu valodā Unguis Incarnatus
nepiemēroti apavi (cieši - uz augstu papēdi vai pretēji - pārāk lēzeni (baletkurpītes)).
Zem naga valnīša rodas iekaisums, iekaist apkārtējie audi, jo traucēta apasiņošana.
Ieaugušiem nagiem ir vairākas stadijas, tās var būt vienā vai abās pusēs nagam:
ieauguši nagi var būt bez iekaisuma pazīmēm un sūdzībām;
var būt ar iekaisumu un strutām;
ar hipergranulāciju sānu daļā.
Podologs ieaugušu nagu var izkoriģēt. Taču ir nepieciešama sadarbība ar pacientu. Visbiežāk ir jāatslogo īkšķis no otrā pirksta un jāapmeklē arī tehniskais ortopēds. Tehniskais ortopēds izgatavos speciālas zolītes, lai novērstu deformāciju pēdā, kas bieži vien ir ieaugušu nagu cēlonis.
Ieaudzis nags visbiežāk nepāriet pats no sevis, tāpēc ka ir daudzfaktoru izraisīts, jo atrāk tiks uzsākta ārstēšana, jo vieglāka būs procedūra.