Atšķirība ir izglītībā starp podologu kā pakalpojuma sniedzēju, un pedikīru. Ārstniecisko pedikīru veic ārstniecības persona - podologs ar medicīnisko izglītību. Reģistrēta ārstniecības personu reģistrā. Podologs pakalpojumu veic atbilstoši ādas, nagu un pēdas anatomijai. Pakalpojuma mērķis: anatomiski pareiza nagu forma, garums un struktūra. Savlaicīgi pievērst uzmanību pataloģiskām izmaiņām.
Pakalpojums ir vajadzīgs jebkura vecuma un dzimuma cilvēkiem, kuriem ir ādas vai nagu problēmas redzamā formā. To var rekomendēt kā procedūru gadījumos, kad pacients izjūt šaubas par ādas un nagu veselību. Šādos gadījumos tā var būt konsultācija. Gadījumos, kad nagu struktūra ir ielaista, un ir bijusi nepieciešamība attīrīt no ādas sabiezējumiem - pirkstu malas var būt jūtīgas 3-4 dienas. Pēc ārstnieciskās pēdu aprūpes tas ir normāli.
Podologs sadarbojas ar ortopēdiem, dermatologiem, flebologiem un var diagnosticēt gadījumus, kad pacientiem ir nepieciešama konsultācija pie šiem speciālistiem. Ārstnieciskajā pēdu aprūpē izmanto medicīniskus instrumentus, kurus var sterilizēt autoklāvā. Ārstnieciskā pēdu aprūpe nav skaistumkopšanas pakalpojums un neietver sevī SPA elementus, nav paredzēta relaksācijai.
Higiēniskais – kosmētiskais pedikīrs veic pakalpojumu savu zināšana amplitūdā no skaistumkopšanas pakalpojumu skatījuma. Šos pakalpojumus var sniegt personas, kuras ir izgājušas dažāda līmeņa apmācības kursus bez zināšanām podoloģijā. Šie pakalpojuma sniedzēji pakalpojumā piedāvā relaksējošas SPA procedūras un estētisko formas veidošanu. Higiēniskais – kosmētiskais pedikīrs neietver manipulācijas pie ādas un nagiem, kas var radīt brūces.